Pivo šnyt z pivovaru Lobkowicz

Pivo šnyt není ani půllitr, ani malé pivo. Jak už psal Karel Čapek, je to taková míra, za kterou se nemusíte stydět, a přesto se příjemně zavlažíte. V čem se skrývá kouzlo pravého šnytu? 

Základ je v poctivě uvařeném českém pivu, které je točené nejmodernější technologií - pivo je nejdříve předchlazeno v pivním boxu na 7°C, a poté je výčepním odborně načepované do půllitru vychlazeného ve speciální chladící vaně také na 7°C.

Tento postup zaručuje, že se k vám na stůl dostane načepované pivo v nejvyšší možné a bezkonkurenční kvalitě.

Popis piv Lobkowicz Premium

lobkowicz premium

Lobkowicz Premium Ležák (Pivovar Protivín) - světlý prémiový ležák, alk. 4,7 % obj. Prémiový ležák Lobkowicz, nesoucí jméno po významném šlechtickém rodu, je tradiční české pivo pyšnící se charakteristickou lahodnou chutí. Základ plné a hořké chuti pochází z českého chmele, českého sladu

a z ječmene odrůdy Bojos a vody z jihočeských hlubinných jezer. Pivo neobsahuje žádné chemické extrakty a náhražky, ale jeho chuť je podržena vlastním historickým kmenem kvasnic. Opravdová 3x chmelená a nešizená dvanáctka je vařena na 12,2%.

lobkowicz premium nealko

Lobkowicz Premium Nealkoholický (Pivovar Protivín) - světlé prémiové nealko pivo, alk. max. 0,49% obj. Nealkoholické pivo Lobkowicz je výsledek pečlivě vybraných surovin, trojnásobného chmelení za studena a svojí chutí se velmi blíží klasickému pivu.

Ochutnejte nealkoholické pivo z odrůdy Cascade, která dodává pivu osvěžující chmelový podtón.  Nízký obsah alkoholu zajišťuje speciálně vybraný kmen kvasnic. Jste zastáncem zdravého životního stylu? To vás určitě zaujme nízká energetická hodnota a přírodní antioxidanty.

černý

Lobkowicz Premium Černý (Pivovar Protivín) - tmavý prémiový ležák, alk. 4,7 % obj. Jedná se o výjimečný tmavý ležák, který již na první pohled díky tmavé barvě patří mezi pravá černá piva. Při výrobě se postupuje podle speciální receptury, podle které se při výrobě použije pražený ječmen

a trojnásobné chmelení, díky které si můžete pochutnat na plné chuti s výraznými tóny kávy a kakaových bobů.

princ max x.

Vysoký Chlumec Max X. (Pivovar Vysoký Chlumec) -  světlé výčepní pivo, alk. 4,0% obj. Opravdová desítka vařená na konečnou stupňovitost 10,5 %, je pravděpodobně nejsilnější desítkou na českém pivním trhu. Toto pivo pochází z pivovaru Vysoký Chlumec, kde se tamním sládkům podařilo zachovat nižší

obsah alkoholu, který je u výčepních piv tak oblíbený. Při ochutnávce vás zaujme krásná medová barva a sladová chuť, která postupně přechází do příjemné chmelové hořkosti. 

Démon

Vysoký Chlumec Démon (Pivovar Vysoký Chlumec) - 13% polotmavý speciál, alk. 5,2 % obj. Démon vzniká podle starých klášterních receptur pocházejících z mnichovské oblasti, jejichž historie sahá až do roku 1420. Démon je charakteristický bohatým profilem chutí – mírně nasládlá medová chuť,

jemná hořkost i příjemná sladová vůně. 

Chlumecký vít

Chlumecký Vít (Pivovar Vysoký Chlumec) - nefiltrovaný svrchně kvašený pšeničný ležák, alk. 4,3 % obj. Chlumecký Vít je vysokochlumecké pivo, na které bylo použito více než 50 % pšeničného skladu. Zaujme vás svojí bohatou chutí i vůní – poznáte v něm ovoce, květiny a koření. Toto nefiltrované pivo

je bohaté na obsah pivovarských kvasinek, které vytvářejí jeho charakteristický zákal. Chuťový zážitek je opravdu osvěžující. Chlumecký Vít je pivo, co má říz. Hořkost 1, stupně 3.

Kvasar

Černá Hora Kvasar (Pivovar Černá Hora) - speciální světlé středně prokvašené pivo s přídavkem medu, alk. 5,7% obj. Vyznačuje se dobrou pěnivostí, zlatožlutou až zlatohnědou barvou a dobrým řízem. Svojí vyrovnanou hořkostí a mírně nasládlou medovou příchutí svádí k dalšímu

napití. Jedinečnost a plnost této chuti souvisí s přidáním medu z největšího včelařského družstva Včelpo Obora na Blanensku.

Borůvka

Černá Hora Borůvka (Pivovar Černá Hora) - světlý ochucený ležák s obsahem alkoholu 4,4 % obj. Vyvážená a nevšední borůvková příchuť podkresluje tradiční kvalitní piva. Nevšední je nejen chuť, ale také barva, která přechází od fialových odstínů do modrých.

Flying Cloud IPA

IPA Flying Cloud (Pivovar Vysoký Chlumec) -  svrchně kvašené speciální pivo typu Ale, alk. 5,5% obj. IPA (India Pale Ale) z Pivovaru Vysoký Chlumec na Sedlčansku je svrchně kvašené speciální pivo. Při výrobě prochází aromatické chmely Amarillo a Cascade metodou studeného chmelení, díky které získává

výsledné pivo velmi intenzivní chuť, vůni i hořkost. Pro pivo typu Ale je charakteristická chuť peckového ovoce, rozinek a vůně květin. IPA Flying Cloud má svoji chuť ještě bohatší o intenzivní chmelové aroma s nádechem citrusů a mandarinek. 

Pivní styl IPA má své kořeny v Anglii. V polovině 19. století vznikl požadavek na export piva do indických kolonií pro tamní anglické úředníky a vojsko. Dlouhá plavba lodí z Anglie do Indie, která mohla trvat až 10 měsíců podle typu lodi (ještě před otevřením Suezského průplavu), se stala pro pivovarníky velkou výzvou.

Pivo si muselo udržet své kvality po celou dobu transportu bez chlazení, které v tomto období ještě neexistovalo. Výsledkem bylo tedy silnější a více chmelené pivo s vyšším obsahem alkoholu, který zde funguje jako konzervant. Tato novinka se velmi rychle ujala a konzumenti ji vyžadovali i po návratu zpět domů. Následovalo rozšíření do Evropy, Ameriky a dalších koloniálních zemí.

Současný styl IPA je rozšíření díky americkým sládkům, kteří pro výrobu tohoto piva používají tamní speciálně vyšlechtěné odrůdy aromatických chmelů. Díky nim tento mok získává příjemné citrusové aroma, které je ukryté ve vůni i chuti.

 

Právě na čepu
 
princ max x Vysoký Chlumec
Max X.
Lobkowicz Premium Lobkowicz Premium
Ležák
Kvasar Kvasar medový speciál
vysoky chlumec vit Chlumecký Vít
vysoky chlumec demon Vysoký Chlumec
Démon
vysoky chlumec flying cloud Ipa Flying Cloud